Валентин Наливайченко: «Жіночих свят має бути більше»

Завтра свято, яке будуть святкувати жінки. Чи має 8 березня підпасти під декомунізацію, говоримо з гостем «Доброго ранку, Країно!» Валентином Наливайченком – політиком, громадським діячем, лідером руху «Справедливість»:

«Для мене найголовніше, що не тільки один день, це якщо про свято, якщо про жінок, про їх повагу і гідність. Справжня рівність це коли ти кожен день розумієш: якщо кожен день жінка тобі робить каву, хоче тобі подобатись, то і ти мусиш кожен день і поважати, і розуміти, що всесвіт навпроти тебе або з тобою залежить від того, відкриєш ти чи ні. Треба знаходитись в ньому не один день. В цьому мене переконало життя.

А щодо свят – дуже коротко: День матері – друга неділя травня. Це українське свято, і його треба повертати, і журналістам і власне владі я б радив сконцентруватись на цьому. День жінок-мироносиць – друга неділя квітня, одразу після Великодня. В Україні, в українській культурі і власне в нашому існуванні, в нашому світі дуже багато свят жіночих. Їх можна і треба вернути. Так як це в європейських країнах. І їх має бути більше. Більше жіночих свят де визнаються жінки. Ми знатимемо, чоловіки, що вони набагато сильніші від нас. Були тисячоліттями. Більше свят, більше подарунків, більше поваги».

2018-03-07 13:42:30