Олексій Якубін: «Наука і техніка – це ключ до активного, ефективного і багатого майбутнього»

Молоді науковці та винахідники масово залишають Україну. Тільки минулого року понад 70 тисяч студентів поїхали здобувати вищу освіту до країн Західної Європи. Про те, як виправити цю тенденцію, та про українську індустрію винаходів говоримо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Олексієм Якубіним – викладачем програми «Наука і техніка і суспільство» в Національному технічному університеті України Київський політехнічний університет ім. Сікорського:

«Тут має бути комплекс заходів. Тут маємо розуміти, що просто на голому ентузіазмі ці речі не виправити. Тобто Україна має створити умови для того, щоб наша молодь залишалась в Україні. Як створити такі умови? Держава має більше приділяти увагу поняттю науки і техніки і розуміти, що наука і техніка це ключ до активного, ефективного і багатого майбутнього. Не якісь інвестиції, які колись прийдуть і ми їх маємо чекати. Насправді ми маємо вже зараз включатися в ці наукові міжнародні ланцюги виробництва техніки, виробництва роботів. За допомогою цих речей ми можемо збільшити доходи наших громадян.

У нас дуже багато винаходів, які ми не вважаємо українськими. Вони використовуються по всьому світу. Так склалося, що винаходи, які у нас тут досліджуються, вони насправді дуже часто просто переїжджають за кордон. І це, на жаль, перетворюється не просто в практику, а в загальну тенденцію. У нас навіть є спеціально створені інноваційні інкубатори, де молоді науковці просто одразу розраховують на те, що цей винахід в України не буде реалізований. Вони туди приходять зі своїм винаходом, де його купують і просто трансформують в іншу країну. А потім ми з вами отримуємо цей винахід у вигляді інших технологій. Ми маємо думати, як зробити їх винаходи масовими. Тому, що якраз на рівні розробки у нас все добре. А от на рівні впровадження і масового поширення у нас є проблеми».

2018-03-06 14:12:03