Ігор Литвин: «Китайці використовують свої можливості, аби заробити гроші в Україні»

На українському ринку, як і на багатьох ринках світу, зараз засилля китайських товарів. Китайська продукція на нашому ринку – це те, на чому заробляє Китай, ті гроші, які він потім буде інвестувати до нас. Китайських інвесторів в Україні цікавить сміттєпереробний завод у Львівській області, теплоелектростанція в Житомирській області, кільцева дорога під Києвом, міст в Кременчуці і аеропорт у Житомирі. Про це говоримо з Ігорем Литвиним – головою правління Асоціації україно-китайського стратегічного партнерства.

«Я намагаюсь вибирати українську продукцію, але користуюся звичайно китайською теж. Все залежить від попиту. Якщо я приїжджаю в Китай, і мені потрібно купити партію кросівок по долару за штуку, то мені зроблять по долару за штуку. Але вони перестануть існувати через день-два, але це мене вже не стосується. Я купив, я продав. А якщо мені потрібен якісний товар, то він коштує певні гроші, і я його замовляю і плачу ті певні гроші і маю якісний товар. Один приклад: коли сталася трагедія на Фкусімі, то японці використовували бетононасос більше 70 метрів китайської фірми.

У нас, можливо, якісь змішані поняття щодо інвестицій або кредитних ресурсів. Те, про що ви говорите, не стосується інвестицій. То стосується здебільшого кредитних ресурсів, які нам можуть надати для реалізації наших проектів. Тобто ми хочемо щось побудувати, не китайці хочуть нам побудувати. Китайці хочуть використати свої можливості для того, щоб заробити гроші. За останні 25 років незалежності України і наших відносин з Китаєм інвестицій китайських зайшло десь 20 млн. Не 7 млрд. доларів. Рахується те, що було надано у вигляді кредитів. Скажімо, два кредити – аграрний кредит у 3 млрд. дол. І енергетичний кредит 3,650 млрд. дол. Вже майже сім. Аграрний кредит використаний наполовину, тобто зайшло 1,5 млрд. Ідея першої частини цього кредиту – це поставки кукурудзи. Поставили на певний обсяг, мільярд лежить в «Укрексімбанку» під депозитину ставку. Енергетичний кредит має такі умови: ось вам 19 років, перші чотири роки ви з’ясовуєте, погоджуєте конкретні проекти, а потім укладаєте конкретні індивідуальні кредитні угоді, і 15 років вам для виконання».

2018-03-06 13:54:07