Лавр Корнілов: «Після 40 років треба раз на рік відвідувати окуліста»

Сьогодні День боротьби з глаукомою. Отже до студії «Доброго ранку, Країно!» завітав Лавр Корнілов – заступник головного лікаря з питань експертизи якості медичної допомоги Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр мікрохірургії ока». За статистикою, 100 млн. людей в світі страждають на цю хворобу:

«Абсолютно правильно, 100 млн. страждає на глаукому, і з 28 млн. абсолютно сліпих кожен п’ятий сліпий саме через глаукому. Все починається саме з того, що людина не помічає цього. Небезпека глаукоми саме в тому, що вона починається непомітно для пацієнта. Найкращий спосіб – це звернутися до лікаря і, по-перше, потрібно виміряти внутрішньоочний тиск. Він вимірюється або за допомогою спеціальних апаратів, або за допомогою таких грузиків. Але це робиться в умовах поліклініки. В будь-якому оці є своя система таких зон, через які відходить внутрішньоочна рідина з ока, і за якихось причин буває так, що в якихось місцях ця зона забивається. Як правило, внутрішній тиск підвищується, погано відтікає з ока, давить на внутрішні структури, давить на зоровий нерв, і він перестає гарно живитися, і наступає його атрофія Так звана глаукомна оптична нейропатія.

Як правило, людина очний тиск не відчуває. І підвищений тиск також не відчуває. Якщо людині виповнилося 40 років, і вона ні разу не була в окуліста, то це дуже гарний привід до нього звернутися. Після 40 років треба раз на рік відвідувати окуліста.

Ні один самий найкращий лікар не зможе допомогти людині, пацієнту, якщо ця людина сама не буде слідкувати за своїм здоров’ям. Так от звертатися своєчасно до лікаря. Приходити в поліклініку, вимірювати очний тиск, перевіряти поля зору, які теж страждають при глаукомі, і, звісно, дивитись всередину ока, бо тільки лікар може подивитися всередину ока за допомогою спеціальних апаратів.

В нашій клініці в Центрі мікрохірургії ока для всіх киян лікування, обстеження безкоштовне. Можна звернутися, взяти направлення в свого лікаря за місцем проживання, звернутися в нашу поліклініку, яка зараз розташована на проспекті Комарова, 3, завести карточку і отримати повноцінну консультацію лікаря-офтальмолога».

2018-03-06 13:33:52