Алла Шлапак: «Продовжуються експерименти над батьками і дітьми, тоді як треба реформувати систему»

Експерти кажуть, що освітня реформа найпрогресивніша в Україні. У світовому рейтингу рівня життя, де наша країна опинилася на 112-у місці між Бангладеш та Буркіна-Фасо, тільки в єдиній сфері – освіта – Україна увійшла в 50 кращих країн світу. В судії «Доброго ранку, Країно!» Алла Шлапак – кандидат економічних наук, викладач Київського Національного економічного університету. Говоримо про освітню реформу:

«Зважаючи на громадську роботу і педагогічну роботу, то напевно в мене є можливість оцінити з точки зору педагога і політика. За статистичними даними ми, можливо, знаходимося в цій п’ятдесяці. Якраз тільки з цього року ми почнемо входити до міжнародного рейтингу PISA, де якраз йде мова про якість освіти. І ось там, я думаю, ми через рік зовсім опинимося в іншій ситуації.

Ми реформуємо освіту, на жаль, всі роки з 1991 року. І так і незрозуміло, що не над дітьми треба експериментувати. На жаль, сьогодні реформа і експерименти продовжуються над батьками і над дітьми, тоді як треба реформувати систему. Сьогодні можна багато говорити про те, що дійсно з’явилися нові підходи, але якщо говорити в цілому, то ми маємо говорити про тих іноваторів, які народжуються не завдяки системі, які народжуються тому, що собою займаються, і вони на цей світ по-іншому дивляться. Нам треба формувати цей педагогічний склад. І сьогодні дуже дивно, коли говорять, що діти мають піти в перший клас нової української школи. В мене на окрузі є школа, яка ввійшла в сотню експериментальних шкіл. Я кожен день спостерігаю за цією новою українською школою.

Перше, що треба було зробити, це підготувати педагогічний персонал. Тобто програми поміняти в педагогічних університетах і коледжах. А у нас сьогодні все навпаки. У нас діти вже пішли в перший клас в минулому році за новою програмою. Програма зміниться тільки в цьому році, а вчителі так і готуються за старою системою. Тоді як придумали витрачати кошти, щоб 22000 вчителів перенавчити. Знову йде нераціональне і дуже далеке від реформування використання коштів. Їх не так і багато». 

2018-02-09 13:15:20