Андрій Бобровицький: «В Україні може не бути не лише питної води, а й води взагалі»

В гостях студії «Доброго ранку, Країно!» Андрій Бобровицький – експерт з екотехнологій. Говоримо про ситуацію з водою в світі й, зокрема, в Україні  та як вода впливає на наш організм. Як відомо, в світі лише один відсоток води придатний для пиття. А щорічно помирають мільйони людей від брудної води:

«Якщо говорити про воду в Україні, то для мене це, по-перше, показник екологічного стану. І якщо говорити про те, що проблема з брудною водою, то від неї помирає близько п’яти мільйонів людей. А якщо говорити локально про територію України, то у нас може бути проблема не лише з тим, що води питної не буде, а води може не бути взагалі. Якщо взяти карту опустелювання територій, яка офіційно, яка викладена в Інтернеті ще в 2008 році, там червоним помічено південь України. Вона уходить через те, що там було знищено степи, потім, для того щоб затримати вологу, там висаджували лісосмуги, а зараз знищено лісосмуги. Основний фактор, який затримує воду на певній території, це ліс. А через знищення лісу відповідно відбуваються проблеми з водою.

Мабуть, проблема впливу води на організм людини і в тому, що вода проходить такий довгий шлях – колектори, очищення, по трубах до споживача, його дуже тяжко залишити чистим. А по-друге, якщо враховувати те, що більшість жителів України п’ють воду з Дніпра, то ви можете розуміти, що це за вода. І ви одразу, дивлячись на те, що відбувається на берегах Дніпра, можете зрозуміти, як люди ставляться до води.

По-перше, у нас зникло розуміння того, що вода є однією з найвищих цінностей, і якщо враховувати те, що вона стає дорожчою, то, можливо, людям через гроші дійде той факт, що вода дійсно є цінністю. Проблема в тому, що ми купуємо, але купуємо не воду. Це просто рідина. Вона абсолютно нас не лікує так, як може лікувати вода. Вона не втамовує спрагу – це дійсно факт. Якщо людина поїде і поживе 5 днів в те місце, де вода чиста, якщо вона поп’є воду з джерела 2-3 дні, вона просто не зможе повернутися навіть до тієї найдорожчої води, яку вона купує в магазині. Просто у людини є нормальні інстинкти, нормальні відчуття, які відповідають за її майбутнє, за здоров’я. Треба пити воду, яка ближче до поверхні. Це значно краще, ніж пити воду з крану чи з Дніпра». 

2018-02-09 12:08:00