Валентин Щербачов: «Наш Буковель міг би прийняти гірськолижні змагання»

В день відкриття в Республіці Корея 23-х Олімпійських Зимових Ігор в студії «Доброго ранку, Країно!» Валентин Щербачов – заслужений журналіст України, спортивний коментатор.

Бюджет Олімпіади-2018 становить 2,4 мільярди доларів. Чи виграють взагалі країни від проведення Олімпійських ігор?

Виграє імідж країни перш за все. Фінансово, то я не знаю жодної країни, яка б виходила в нуль і заробляла здорово на Олімпіаді. Це престиж, і Міжнародний Олімпійський Комітет також допомагає фінансово, не будемо кривити душею, не все країна бере на себе.

Ви, очевидно, знаєте про Олімпійські Ігри все. Сергій Бубка взяв участь в етапі естафети олімпійського вогню і проніс його вулицями Пхенчхана. Що це взагалі за традиція?

Естафета олімпійського вогню це дуже така сильна традиція, яка МОК об’єднує всі країни. У нас вона була перед Афінами, теж довелося нести. І через те, що одна із спортсменок Інеса Кравець відмовилася, то мені довелося два етапи бігти з олімпійським вогнем, і це в принципі така подія, яка для всієї України. В усіх країнах це така обов’язкова процедура. Його з Афін доставляють, і потом територією країни, яка приймає Олімпійські Ігри, несуть найбільш шановні люди. В основному це ветерани спорту, це видатні спортсмени, це громадські діячі, які готові фізично пробігти хоча б 200 метрів. Перед літніми Олімпійськими Іграми в Токіо, можливо, Україні дадуть пронести вогонь.

Пане Валентине, але ж ми не можемо поки що сказати, що Корея приймає найкраще?

Ви знаєте, сестра Олімпіади – це Універсіада. Я там був і на зимових, і на літніх іграх – Корея завжди приймає прекрасно. Найбільш небезпечне місце зараз для наших спортсменів – це їдальня, де можна, так би мовити, підірвати свої сили. Тому що дуже багато страв будь-якої кухні. Це перше. Друге: цей кластер гірський. Чесно кажучи, наші Карпати ніяк не гірші. І ті гірськолижні траси, які будуть, я прокатав усі там в Кореї за такої погоди, як зараз. Чесно кажучи, Буковель наш міг би прийняти, якби все у нас було готове так, як у Пхенчхані.

Ви були в багатьох олімпійських містечках, де було найкраще?

Найкраще в Афінах. Це була літня Олімпіада. Дуже було демократично, і дуже вільно там почувалися спортсмени. Це дуже важливо. До українців зараз увага буде дуже висока. Більшість з нашої збірної англомовні, і я думаю, що вони якраз більше зроблять для престижу нашої країни, ніж дипломатичні відомства.

2018-02-09 10:54:03