Олександр Малецький про електронний підпис

Олександр Малецький – директор Департаменту інформаційних електронних реєстрів Пенсійного фонду України в студії «Доброго ранку, Країно!» розповів про електронний підпис та чи можна отримати його в Пенсійному фонді:

«В будь-який пенсійний фонд можна звернутися і там отримати логін-пароль. Зареєструватися, там вас проінформують і нададуть логін-пароль. Разом з тим треба розуміти, що логін-пароль це не є повноцінний захист. Тому, що логін-пароль може взяти будь-хто і їм скористатися. Тому з логіном-паролем у нас все ж таки обмежений набір правил, а повний набір правил з доступу є з електронним підписом. Працюємо практично зі всіма електронними підписами, які є в країні. Це і Фіскальна служба і Міністерство юстиції. Зараз вже багато мають. Наприклад, всі державні службовці на сьогодні мають цифрові електронні підписи.

Електронний цифровий підпис в принципі нормальна річ, яку сьогодні використовують дуже багато людей, і вона дуже зручна в різних операціях. Але одержати цифровий підпис, на жаль, в Пенсійному фонді немає свого акредитованого, тому ми не видаємо його всім пенсіонерам. Але, в принципі, я думаю, що це було б правильно. Можливо, ми будемо це питання розглядати. Але все ж таки у нас сьогодні багато органів, які видають, і це не коштує багато грошей. Він видається на рік, на два роки, і можна його одержати. На сьогоднішній день ми запроваджуємо нову систему, щоб повністю одержати все, що можна. На порталі повністю є інформація, як зареєструватися, як користуватися. Там є велика кількість інструкцій».

2018-01-12 12:59:39