Марія Дмитрієва: «Жінки самі будуть вирішувати, де їм працювати»

Наша гостя Марія Дмитрієва – публіцистка, перекладачка, блогер, експерт з гендерних питань. Обговорюємо рівність прав жінок та чоловіків, сучасну можливість жінок працювати на будь-яких роботах та що таке фемінізм:

«Жінки, як і чоловіки, можуть займатися будь-якою роботою. Що таке фемінізм? Якщо дуже коротко, це боротьба, теорія і практика за те, щоб жінки булі вільні від утиску, дискримінації, гноблення і насильства. Жінки дорослі люди, і вони самі будуть вирішувати, де їм працювати.

Власне, якщо вже згадували про шахтарів і шахтарок, то після Другої світової війні українську вугільну промисловість піднімали жінки. Вони в 70-х, коли було заборонено жінкам працювати на шахтах, дуже багато жінок просили, щоб їм дали можливість допрацювати до пенсії. Але цього їм не дали зробити. І жінки на шахтах працювали на таких самих для здоров’я професіях, але заробляли значно менші гроші. В багатьох сферах вони працювали на цих небезпечних роботах, але їх оформляли на якісь ті, які дозволені законом. І вони відповідно отримували менші гроші. Я пропоную, що тут треба ввести методи покарання для роботодавців, які пропонують від початку жінкам меншу заробітну плату. Це принизливо».

2018-01-12 12:58:07