11 січня – Всесвітній день “Cпасибі”

Сьогодні відмічається Всесвітній день «Спасибі», його започаткували ООН та ЮНЕСКО. Оксана Рихліцька – кандидат філософських наук, доцент КНУ ім. Т. Г. Шевченка розповіла, звідки пішло це свято:

«Фактично воно з 2008 року в Україні відзначається, але якщо брати дослідження, то лише останні три роки це свято дійсно святкується і дійсно підтримується. Звідки воно взялося? Існують різні версії, і кожна має право на життя. Така найрідніша нам – це згадки про такі слова ввічливості як «спасибі», «дякую», прослідковуються в стародавньому такому літописі, як «Велесова книга», де вже є «дякую» саме в контексті української староруської культури.

Якщо прослідкувати етимологію самого слова, то романські мови, західноєвропейські мови у всіх є слово «дякую». В першу чергу, якщо подивитися на їх написання, то вони нібито різноманітні, але вимова дуже схожа на «дякую». Переважна більшість коренів знаходяться в тому, що сягають сивої давнини розвитку будь-якої народності. І тут вже такі переплетіння різних народностей і різних ментальностей, що сучасна людина не може знайти, звідки воно взялося».

2018-01-11 14:21:08