Катерина Криворученко: "Люди їдуть туди, де є робота"

Сьогодні нашим гостем була Катерина Криворученко – керівник експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу. У професії 12 років. Народилася в Дніпропетровській області. Закінчила Київський міжнародний університет.

 

Обговорюємо відтік українських кадрів за кордон і брак певних професій на ринку України. З цього приводу думка Катерини: «Дивіться, взагалі на будь-якому ринку праці, українському чи іншому відтік або міграція внутрішня чи за кордон не є чимось новим, і ми не почали їх спостерігати сьогодні-вчора. Тобто це процеси, які відбуваються доволі постійно. Якщо є робота, люди їдуть туди, де є робота. Але якщо говорити про український ринок праці, то відчувається брак власне спеціалістів. Можна говорити про якісь окремі професії або про сфери. Але загалом сьогодні українські роботодавці борються за свого співробітника. І це непросте питання, тому що не завжди можуть запропонувати конкурентний рівень заробітних плат».

 

Що стосується того, чим можна втримати спеціалістів на робочому місці, Катерина вважає наступне: «Власне заробітні плати. Тому що ми проводили дослідження, українці кажуть про те, що їх мотивує або змінювати роботу або від’їжджати, то в топ-3 входить, безперечно, рівень заробітної плати, далі можливість розвиватися на робочому місці, рости і можливість впливати на рішення компанії. Українці дуже хочуть, щоб до них прислухалися, тобто проявляють активну позицію. І атмосфера в колективі».

2017-12-06 10:20:51