У Держдепартаменті США заявили, що не відкидають надання Україні летальної зброї

У Державному департаменті США повідомили, що американське зовнішньополітичне відомство поки не надавало летальної зброї Україні, але і не відкидає такої можливості. Україна від початку воєнної агресії Росії навесні 2014 року веде переговори зі Сполученими Штатами про постачання озброєнь.

У Державному департаменті США заявили, що не відкидають надання Україні летальної зброї. Про це під час брифінгу для іноземних журналістів 29 листопада, розшифровку якого опубліковано на сайті американського зовнішньополітичного відомства, повідомила спікер Держдепартаменту Гізер Ноєрт.

"Ми поки не постачаємо оборонної зброї, але і не відкидаємо такої можливості. Нам просто нема чого більше сказати щодо цього", – заявила Ноєрт.

Вона також наголосила, що Сполучені Штати уважно стежать за подіями в Україні. Ноєрт нагадала, що спеціальний представник Державного департаменту США щодо України Курт Волкер неодноразововідвідував Київ, до того ж український президент Петро Порошенко здійснив візит у Вашингтон.

Україна від початку воєнної агресії Росії навесні 2014 року веде переговори зі США про постачання летальної зброї. Наразі Штати постачають Києву тільки нелетальну допомогу (зокрема броньовані автомобілі Humvee, безпілотники RQ-11B Raven і контрбатарейні радари) і допомагають у підготовці українських військових.

20 листопада український посол у США Валерій Чалий підтвердив, що Рада національної безпеки Сполучених Штатів підтримує надання Україні летальної зброї оборонного характеру. Так він прокоментував публікацію телеканала ABC про те, що Рада нацбезпеки рекомендувала президентові США Дональду Трампу виділити $47 млн на купівлю Україною озброєнь.

25 листопада начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, щоукраїнська сторона погодила списки озброєнь, які бажає отримати від США, і чекає на відповідне політичне рішення.

Джерело: Гордон
2017-11-30 10:15:17