На Донбасі 36 шахт не підлягають експлуатації через підтоплення, - ОБСЄ

Крім того, значне перевищення концентрації азоту і фосфору зафіксовано у річках Кальміус, Кальчик, Сіверський Донець, Клебан-Бик

На непідконтрольній українському уряду території Донбасу 36 вугільних шахт не підлягають подальшій експлуатації через підтоплення або повне затоплення. Про це йдеться в дослідженні, проведеному ОБСЄ за підтримки урядів Австрії та Канади, передає "Інтерфакс-Україна".

"Внаслідок бойових дій неодноразово відключалися від електропостачання вуглевидобувні підприємства, що призводило до зупинки водовідкачувальних систем, що в низці випадків призводило до повного затоплення шахт", – йдеться в дослідженні.

Новини за темою: Ситуація із затопленими бойовиками шахтами на Донбасі критична, - МінТОТ

Згідно з даними, на сьогоднішній день повністю не працює водовідведення на непідконтрольних Києву територіях – від Єнакієвого до Горлівки, у районі Первомайська, частково в Донецьку, Макіївці, Шахтарську, Торецьку.

Крім того, значне перевищення концентрації азоту і фосфору зафіксовано у річках Кальміус, Кальчик, Сіверський Донець, Клебан-Бик.

Новини за темою: У шахтах на території ОРДЛО зупинено водовідлив, це може призвести до погіршення екологічної ситуації, - Гримчак

"Систематичне перевищення концентрації забруднювальних речовин у ґрунтах у районі проведення бойових дій в 1,1-1,3 рази було зазначено (ртуті, ванадію, кадмію, нерадіоактивного стронцію). В окремих випадках перевищення показників сягало 17 разів", – йдеться в результатах дослідження.

Джерело: 112 Україна
2017-11-29 13:32:35