У Києві відбувається ХІ Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця

Попри всі труднощі, про які писали ЗМІ та соцмережі, Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця, єдиний з-поміж українських музичних змагань, який входить до Всесвітньої федерації музичних конкурсів, цього року вдалося зберегти - до Києва з"їхалися найталановитіші молоді музиканти із 13 країн світу! Їхню майстерність оцінює міжнародне журі, до складу якого увійшли представники України, США, Великої Британії, Франції, Італії та Польщі. 
Нині у колонному залі Національної філармонії України проходять прослуховування другого туру, 24 та 25 квітня вібудеться півфінал, 26-го - фінал, а 27 квітня - заключний гала-концерт та нагородження переможців і лауреатів.
Чекаємо вас на концертах! За новинами та перебігом прослуховувань ви можете стежити в онлайн-трансляції на сайті horowitzv.org та на фейсбук-сторінці Vladimir Horowitz Piano Competition.

Серед культурно-мистецьких акцій, що сприяють інтеграції України у світовий простір, чільне місце займає Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця. Це єдиний в Україні конкурс, який з 2004 року є членом Європейської спілки молодіжних музичних конкурсів (EMCY) та Всесвітньої Федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC), що за своїм статусом дорівнюється до таких організацій як Олімпійський комітет, ФІФА, ЮНЕСКО, ВОЗ.

Конкурс започаткований у 1995 році, вшановує пам`ять нашого славетного співвітчизника, легендарного піаніста Володимира Горовиця (народився і отримав освіту у Києві).

Конкурс вітали: Папа Римський Іоанн Павло ІІ, Президент США Білл Клінтон та дружина Президента США Гілларі Клінтон, Державний секретар США Кондоліза Райз, Президент України Леонід Кучма та дружина Президента України Людмила Кучма, Президент України Віктор Ющенко та дружина Президента України Катерина Ющенко, Патріарх Київський і Всєя Русі-України Філарет.

За роки існування в конкурсних змаганнях взяли участь 1270 молодих музикантів із 35 країн світу («Горовиць-Дебют», Молодша, Середня та Старша групи). Перемога в Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця – це свідчення найвищого рівня виконавської майстерності. Лауреати конкурсу Володимира Горовиця підтверджують це перемогами у визнаних міжнародних конкурсах світу, таких як конкурс у м. Хамаматцу (Японія) – Олексій Горлач; конкурс у м. Хамаматцу (Японія) і конкурс Артура Рубінштейна (Ізраїль) – Олександр Гаврилюк; конкурс Вена Клайберна (США) – Олексій Колтаков; конкурс піаністів ARD (Німеччина) – Денис Прощаєв; конкурс Марії Каллас (Греція) – Вадим Холоденко, Марія Кім; конкурс піаністів у м. Сіднеї (Австралія) – Євген Уханов; конкурс у м. Еттлінген (Німеччина) – Костянтин Товстуха; конкурс ім. П.І.Чайковського (Російська Федерація), конкурс піаністів у Сіднеї (Австралія) – Дмитро Онищенко, конкурс Джини Бахауер (США) – Чун Вай Чін Речел; конкурс піаністів Еторе Поццолі (Італія) – Олександр Піроженко; конкурс у Шанхаї (Китай) – Олексій Гринюк; Міжнародний фестиваль і конкурс Джорджа Енеску (Румунія) – Едуард Кунц; конкурс ім. Дж. Б. Віотті (Італія) – Ілля Зуйко; конкурс піаністів ім. Феруччо Бузоні (Італія), конкурс піаністів в Марокко – Антоній Баришевський; конкурс піаністів імені Гези Анди (Швейцарія) - Ельмар Гасанов; конкурс піаністів "Interlaken Classics" Берн (Швейцарія) – Олександр Сінчук. 

Одними з останніх досягнень лауреатів конкурсу стали перемоги наших земляків: Вадима Холоденка у XIV Міжнародному конкурсі Вена Клайберна, США (вперше за всю історію конкурсу українець посів перше місце та отримав Золоту медаль), Антонія Баришевського у XIV Міжнародному конкурсі піаністів імені Артура Рубінштейна, Ізраїль (перша премія, Золота медаль) та Романа Лопатинського у 60 Міжнародному конкурсі піаністів імені Ферруччо Бузоні, Італія – 2015 (третя премія, Бронзова медаль та приз глядацьких симпатій).

Конкурс став своєрідним центром музичного й культурно-просвітницького життя України, ініціюючи значні мистецькі і педагогічні міжнародні акції.

Це єдиний в Україні конкурс, при якому з 1998 року існує "Школа виконавської майстерності" (з 2000 року – Міжнародна "Літня музична академія"). За ці роки 692 молодих музикантів з 18 країн світу отримали майстер-класи відомих музикантів-педагогів з Австралії, Білорусі, Великої Британії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, США, Туреччини, Франції та України.

У 1998 році Конкурс ініціював відродження традиції проведення просвітницьких концертів для найширших верств населення на відкритій естраді Центрального парку культури і відпочинку. За час проведення чотирнадцяти Міжнародних фестивалів "Київські літні музичні вечори" відбулося 364 концерти, в яких брали участь 836 солістів та 171 колектив з 31 країни світу: Австрії, Білорусі, Бразилії, Вірменії, Великої Британії, Греції, Естонії, Ізраїлю, Ірландії, Іспанії, Італії, Казахстану, Китаю, Кореї, Латвії, Литви, Македонії, Мексики, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Російської Федерації, Сербії, США, Туреччини, України, Франції, Хорватії, Швеції, Японії.

Для подальшого творчого росту молодих лауреатів конкурс В.Горовиця заснував перший в світі музичний фестиваль «Віртуози планети», в якому грають виключно лауреати перших премій і Гран-прі найвідоміших конкурсів – членів Всесвітньої федерації музичних конкурсів.

З нагоди першого Фестивалю президент Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC) Маріанна Гренвіг сказала: «Коли у 2004 році Всесвітня федерація міжнародних музичних конкурсів прийняла Міжнародний конкурс молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця до своїх лав, ми усвідомлювали, що Конкурс має потужний потенціал для втілення ідей і цілей Всесвітньої федерації – адже Конкурс вже реалізував чисельні цікаві проекти по підтримці молодих талановитих музикантів в Україні і за кордоном.

Таким чином, як частина активної співпраці між світовими конкурсами, здійснюються обміни лауреатами. Лауреати конкурсу Горовиця мають можливість виступати з концертами в різних країнах світу.

Обмін концертами лауреатів відбувається між Міжнародним конкурсом молодих піаністів пам`яті Володимира Горовиця і світовими конкурсами (Міжнародний музичний конкурс ім. Карла Нільсена (Данія), Міжнародний конкурс піаністів у Тбілісі (Грузія), Міжнародний конкурс піаністів ім. Ференца Ліста (Нідерланди) та EMCY (Європейською спілкою молодіжних музичних конкурсів) і відділеннями Jeunesses Musicales International (JMI) у таких країнах, як Норвегія, Іспанія, Естонія, Італія.

Випущено вісім серій компакт-дисків з записами виступів лауреатів, а також 2 диски мультимедійної енциклопедії конкурсу, до яких увійшли унікальні документи з історії життя Володимира Горовиця в Києві, історії створення конкурсу його пам'яті, інформація про лауреатів і дипломантів конкурсів, членів журі, записи виступів самого Горовиця і лауреатів конкурсу.

У 2000 році Конкурс став одним із засновників Асоціації академічних музичних конкурсів (Україна), до складу якої увійшли найбільш визнані конкурси нашої держави.

У 2002 році Конкурс став членом Європейської спілки молодіжних музичних конкурсів (EMCY).

У 2004 році був прийнятий до Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC).

У серпні 2005 р. Генеральна асамблея Jeunesses Musicales International (JMI) прийняла Міжнародний благодійний фонд конкурсу Володимира Горовиця до JMI.

У жовтні - листопаді 2008 р. на базі VIII Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця було проведено Генеральну асамблею EMCY.

 

 

 

XІ Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця (Старша група) відбувається з 17 по 27 квітня 2017 року. За умовами XІ конкурсу заявки претендентів приймалися до 10 лютого 2017 року. Крім необхідного пакету документів кожен піаніст обов’язково повинен був надіслати відеозапис (біля 15 хвилин) зі своїм виступом. Протягом двох тижнів члени журі відбірного туру прослухали відеозаписи всіх претендентів та оголосили результати відбірного туру.

Було отримано 84 заявки, з яких відібрали 32 учасника у Старшу групу (вік 16–33 роки).

У цьому році конкурс отримав заявки від претендентів з 14 країн світу, серед яких: Австрія, Республіка Білорусь, Грузія, Ізраїль, Китай, Мексика, Норвегія, Південна Корея, Російська Федерація, США, Туреччина, Україна, Франція та Японія.

Дивіться онлайн трансляцію на сайті конкурсу horowitzv.org.

 

Журі XІ Міжнародного конкурсу молодих піаністів

пам’яті Володимира Горовиця:

Олександр Злотник (Україна) – Голова журі, композитор, народний артист України, професор, ректор Київського інститут музики ім. Р. М. Глієра;

Норма Фішер (Велика Британія) – професор фортепіано Королівського музичного коледжу та Північного коледжу музики у Лондоні, художній керівник Лондонських майстер-класів;

Франческо Лібетта (Італія) – піаніст, диригент, композитор; художній керівник Miami Piano festival у м. Лечче,  художній керівник фестивалю Мікеланжелі в Рабі;

Марія Муравська (Польща) – професор фортепіано Академії музики та Державної музичної школи ім. Артура Рубінштейна в Бидгощі, віце-президент Музичного товариства у Бидгощі, член Асоціації польських музикантів;

Авададжин Пратт (США) – професор фортепіано коледжу-консерваторії в Університеті м. Цинциннаті; художній керівник Міжнародного конкурсу піаністів у Цинциннаті, Міжнародного фестивалю "Мистецтво фортепіано";

Микола Сук (США) – професор фортепіано, керівник фортепіанного відділу Школи музики Університету штату Невада, Лас Вегас, заслужений артист України;

Йожеф Ермінь (Україна) – професор, завідувач кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка, заслужений артист України, лауреат державних премій ім. Л.Ревуцького та С.Людкевича.

 

Почесний гість конкурсу

Маріан Рибіцкі (Франція) – професор Національної музичної школи ім. Альфреда Корто в Парижі, відомий музичний громадський діяч Франції, художній директор Асоціації Анімато.

 

 

 

 

П р е м і ї

 

Старша група:

І премія – 20 000 доларів США, звання лауреата і Золота медаль

ІІ премія – 10 000 доларів США, звання лауреата і Срібна медаль

ІІІ премія – 5 000 доларів США, звання лауреата і Бронзова медаль

IV премія – 2 000 доларів США

V премія – 1500 доларів США

VI премія – 1 000 доларів США

 

Спеціальні призи конкурсу:

 

EMCY (Європейської спілки молодіжних музичних конкурсів)

Сертифікат, концертний виступ для одного з переможців ХІ Конкурсу

 

Міжнародного благодійного фонду конкурсу Володимира Горовиця

Стипендія на навчання у Міжнародній «Літній музичній академії» в сезоні 2017 року;
Виступ з оркестром лауреата ХІ Конкурсу в рамках Міжнародного фестивалю

«Київські літні музичні вечори»;

Концерти лауреатів ХІ Конкурсу в містах України

 

Маріана Рибіцкі, художнього директора Асоціації Анімато (Франція)

Концерт лауреатів ХІ Конкурсу в залі Альфредо Корто (Париж) 14 листопада 2017 р.

 

Дмитра Остапенка, генерального директора Національної філармонії України

Виступ лауреата ХI конкурсу в Колонному залі ім. М. В. Лисенка в концертних сезонах

2017–2019 рр.

 

Кирила Карабиця, Головного диригента Борнмутського симфонічного оркестру

(Велика Британія), Генерального музичного директора Німецького національного театру

та Державної капели у Веймарі

Виступ лауреата ХI конкурсу з симфонічним оркестром під орудою Кирила Карабиця

в концертних сезонах 2017-2019 рр.

 

Культурологічного проекту «Мистецькі експедиції»

Участь лауреатів ХІ Конкурсу в концертних програмах

 

Радіо «Аристократи»

Участь лауреатів ХІ Конкурсу у радіоконцерті

 

Київського годинникового заводу

Призи переможцям ХІ Конкурсу

 

Регламент проведення конкурсу

 

17 КВІТНЯ, ПОНЕДІЛОК

КІМ ім. Р. М. Глієра, вул. Л. Толстого, 31

9.00–13.00............................................................Реєстрація та жеребкування учасників

 

І ТУР

18–20 КВІТНЯ, ВІВТОРОК–ЧЕТВЕР

Великий зал Київського будинку вчених НАН України (вул. Володимирська, 45-А)

9.30........................................................................Відкриття конкурсу

10.00......................................................................Конкурсні прослуховування

 

ІІ ТУР

21–22 КВІТНЯ, П’ЯТНИЦЯ–СУБОТА

Колонний зал ім. М. В. Лисенка Національної філармонії України (Володимирський узвіз, 2)

10.00.......................................................................Конкурсні прослуховування

 

ПІВФІНАЛ

24–25 КВІТНЯ, ПОНЕДІЛОК– ВІВТОРОК

Колонний зал ім. М. В. Лисенка Національної філармонії України (Володимирський узвіз, 2)

19.00.........................................................................Конкурсні прослуховування

за участю Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України.

Диригент – Віталій Протасов

 

ФІНАЛ

26 КВІТНЯ, СЕРЕДА

Колонний зал ім. М. В. Лисенка Національної філармонії України (Володимирський узвіз, 2)

19.00..........................................................................Конкурсні прослуховування

за участю Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України.

Диригент – Віталій Протасов

 

27 КВІТНЯ, ЧЕТВЕР

Колонний зал ім. М. В. Лисенка Національної філармонії України (Володимирський узвіз, 2)

19.00...................УРОЧИСТА ЦЕРЕМОНІЯ НАГОРОДЖЕННЯ ТА КОНЦЕРТ ЛАУРЕАТІВ

за участю Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України.

Диригент – Віталій Протасов

Джерело: Ера Медіа
2017-04-21 17:26:55
Loading...


Європарламент схвалив надання безвізу Україні. Чи потрібен він Вам?
Голосувати