Олег Скрипка прокоментував свої слова про гетто для російськомовних

Фото: Максим Лісовий

Лідер гурту «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка відреагував на обурення в соцмережах після  публікації його висловлювань про російськомовне населення. У коментарі сайту ТСН.uа артист пояснив, чому сказав саме так. 

«Ми в Україні живемо в спотвореному світі, – каже Скрипка. – Україномовні громадяни не мають достатньо книг українською, фільмів, інтернет-контенту, відсутня можливість спілкуватися, навчати і виховувати дітей. Україномовні українці живуть у своєму маленькому безправному гетто. Деякі з них віддають свої життя на сході країни за право бути українцем.

Громадянам Франції або Великобританії важко зрозуміти, як можна боротися за право говорити в своїй країні рідною мовою... Ми маємо неймовірну кількість прекрасних пісень і артистів. І дуже дивно виглядає кривава різанина за мізерні 25% українських пісень на радіо, і їх повна відсутність на телебаченні в новорічну ніч».

Коментуючи своє твердження про необхідність знати мову країни, в якій живеш, Олег згадав свій непростий шлях емігранта у Франції.

«Я дійсно вважаю, що громадяни України (як і будь-якої країни) повинні знати мову рідної держави, – каже музикант. – Підтримую збільшення українського контенту в усіх сферах суспільного життя. Це – європейська практика. Наприклад, у Франції закон вимагає і від громадян і емігрантів знання французької, у Польщі – польської, в Чехії – чеської. Я особисто пройшов шлях емігранта в Парижі без знання французької, а тільки з російською та англійською, не міг отримати соціального спілкування. Тим більше не мав можливості працювати, грати музику, навіть платити податки. Але французька держава йде назустріч людям, які готові інтегруватися у французьке суспільство, пропонуючи безкоштовні освітні курси французької. Я скористався ними, вивчив мову і адаптувався у французьке суспільство».

 

Свою позицію щодо знання мови Скрипка в коментарі розширив, а також пояснив, звідки взялося слово «гетто» в зазначеній цитаті.

«Мене обурює, коли Україну змушують любити «русский мир» більше, ніж український, – пише Олег. – Тим більше, коли використовують мої слова для маніпуляцій і спроб формувати в Україні штучну реальність. Тому моє висловлювання, з якого жонглери словами і змістовні «патологоанатоми» висмикнули і препарували слово «гетто», досить однозначне.

Насправді саме росіяни створили привілейовані умови для розвитку своєї мови. Адже законодавство РФ вимагає від усіх, хто претендує на життя, роботу або навчання в цій країні, надати сертифікат про володіння російською, знання історії Росії та основ законодавства». Також артист підкреслив, що «в РФ навіть від щойно прибулих іноземців вимагають занурення в мовний простір країни. І одночасно заперечують утвердження українства в Україні».

Лідер «ВВ» описав ситуацію, під час якої обговорював тему, що стала досить резонансною. Це спілкування відбувалося під час зустрічі зі студентами.

Крім того, виконавець представив свою версію вирішення мовного питання.

«Вважаю, що наша держава повинна надати українцям більше можливостей освоїти рідну мову, – каже Скрипка. – Але якщо частина громадян не здатна її вивчити, то вони самі себе прирікають на асоціальну перспективу...

Я пропоную допомагати російськомовним українцям, надаючи їм освітню підтримку. У той час, коли законодавство сусідньої держави навіть не дає можливості перетнути російський кордон без сертифіката про знання російської.

Отже, моя дещо іронічна пропозиція, висловлена в довільному спілкуванні зі студентами і сформульована конспірологам-технологами як «гетто», значно гуманніша, ніж російська дійсність».

Джерело: ТелеКритика
2017-04-21 17:00:09
Loading...


Вимкнення телеканалу "Ера" з ефіру - це:
Голосувати