Червона доріжка, довгі сукні та безліч почесних гостей зі світу кіномистецтва! – «Конкульт» про вручення «Золотої Дзиґи»

21.04.2017 16:42

 

20 квітня відбулася перша урочиста церемонія вручення української кінопремії «Золота Дзиґа».  Червона доріжка, довгі сукні та багато почесних гостей зі світу кіномистецтва! Вони ті, хто творять українське кіно!

 

Подання фільмів на Першу Національну Кінопремію тривало від 20 лютого до 20 березня. До участі у відборі приймалися стрічки, прем'єри яких відбулися протягом 2016 року – від 1 січня до 31 грудня включно. Повний список кінокартин (так званий longlist) налічував 54 кінострічки: 12 з них – повнометражні ігрові фільми, 15 – короткометражні ігрові, 19 – документальні, 8 – анімаційні. Всього на конкурс подали  76 стрічок. Претенденти визначалися шляхом закритого некомерційного перегляду онлайн-копій фільмів. А вже 3 квітня правління Кіноакадемії оприлюднило сформований шорт-лист номінантів на Першу Національну Кінопремію. Переможців обирали шляхом двоетапного голосування. Продовжує арт-директор Української кіноакадемії та Національної кінопремії  «Золота Дзиґа» Алік Шпилюк..

Нагадаю, Українську кіноакадемію заснували у лютому цього року.  Ініціатором її створення  став Одеський міжнародний кінофестиваль. Нині до кіноакадемії входить понад 240 кіномитців. У складі правління – 15 кінематографістів, очільником якого став   кінорежисер, заслужений діяч мистецтв України Михайло Іллєнко.

Тож час дізнатися імена тих, хто потрапив до 14 почесних номінацій і був удостоєний відзнаки Національної Кінопремії – Золотої Дзиґи!

Найкращим фільмом року кіноакадеміки назвали стрічку Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці». Ткаченку дісталася і нагорода у номінації «найкращий режисер».  Драматичну історію буття української заробітчанки в Італії відзначили нагородами і у всіх акторських номінаціях: Віталій Лінецький  («найкраща чоловіча роль» – посмертно) , Римма Зюбіна («найкраща жіноча роль»), Микола Боклан та Наталя Васько (за найкращі ролі другого плану).

Олена Дем’яненко та Дмитро Томашпольский отримали «Дзиґу» за сценарій до стрічки «Моєї бабусі Фанні Каплан». Найкращими художниками-постановниками  Кіноакадемія назвала Олександра Батенєва та Сергія Бржестовського, які створили світ та екранну атмосферу «Фанні Каплан». Найкращою документальною стрічкою року стала «Головна роль» Сергія Буковського. Зі сцени лунали слова подяки, із зали – оплески та овації, а з уст колег-кіномитців, які прийшли підтримати номінантів, – враження від нового дійства, що стане  для України традиційним  кіномистецьким святом! Коментує режисер Вікторія Трофименко...

А ми повернемось до номінацій і переможців… Оператори Микита Кузьменко та Олександр Поздняков отримали нагороди в категорії «найкраща операторська робота» за «Живу ватру» Остапа Костюка. Найращим композитором стала Алла Загайкевич, яка теж працювала над історією карпатських вівчарів. Найкращим анімаційним фільмом Кіноакадемія назвала «Микиту Кожум’яку» Манука Депояна. Акрадій Непиталюк отримав відзнаку в категорії «найкращий короткометражний фільм» за «Кров’янку».

Іще одну почесну нагороду – «Золоту Дзиґу», приз Української кіноакадемії за внесок в українське кіно отримала  знаменита актриса театру та кіно, виконавиця ролі Марічки в «Тінях забутих предків» Лариса Кадочникова..

Тож щиро вітаємо усіх переможців із першим українським Оскаром! Нехай  «Золота дзиґа», що символізує стрімкий та невпинний розвиток українського кінематографу, надихає на нові і нові кінодосягнення

Джерело: Ера Медіа
2017-04-21 18:57:29
Loading...


Європарламент схвалив надання безвізу Україні. Чи потрібен він Вам?
Голосувати