МВФ поставив українське питання "на паузу": чим завершиться «справа на мільярд» - С.Коротаєвський

20.03.2017 12:22

Нас знову «відклали»: Міжнародний валютний фонд поставив українське питання «на паузу». Скільки вона триватиме і чим завершиться «справа на мільярд»: Сергій Коротаєвський детальніше.     

 

«На мільярд» - це не зовсім точно, варто деталізувати пробелму. Йдеться про четвертий транш у рамках чотирирічної програми загальм обсягом 17-ть мільярдів 110 мільйонів доларів. Цей «четверти», по суті – навіть не мільярд, а навіть менше, на скільки менше – це уже таємниця переговорного процесу. Крім того, ми не знаємо усіх умов… втім, у даному разі не це важливо, а головне тут – а що ми матимемо з цього «негативу»?

 …пояснив відомий економіст Олександр Охріменко. Версій існує дві – офіційних – і одна напівофіційна. Самі вашінгтонські банкіри якогось пояснення своїм діям не дали, хоча у них явно є власний погляд на проблему, а зникнення пункту про Україну з сайту Фонду буквально в останній момент стало таки несподіванкою. Українська версія виглядає ось як: «Засідання Ради директорів, призначене на 20 березня, було відкладено, щоб оцінити вплив останніх подій на програму співпраці. МВФ розраховує повідомити про нову дату засідання найближчим часом» - солідарно заявили у міністерстві фінансів і Нацбанку…

…висловив надію на краще Олександр Данилюк. Які ж «останні події» маються на увазі. Ось тут ми виходимо на неофіційну версію. Як стверджують наші джерела – той-таки мінфін, Міжнародний валютний фонд буде прораховувати ефект від визнання Росією документів, виданих властями сепаратистських республік… якщо чесно, то глобальне потепління впливає на макрофекономічні показники значно потужніше…

…а ось якщо казати про блокаду «окремих районів», то тут є про що поговорити. «Опущений шлагбаум» між підконтрольною Україною і «рештою» був неприємним сюрпризом для Заходу. Без перебільшення, коли Фонд погоджувався виділили «неповний мільярд», він враховував існуючі індустріальні потужності, фінансові спроможності, фіскальний порядок… але ж тепер усе це «зметено ураганом». Відтак, як пояснив експер Анатолій Амелін, і справді треба усе перерахувати – інакше виділені гроші, як кажуть ународі, «щезнуть – як і не було».

Додам також, що наш «регулятор» теж сьогодні оцінюватиме вплив блокади на фінансовий сектор. Мінімум того, на що здатен у даній ситуації Нацбанк, це переглянути макроекономічні прогнози: щонайменше, очікування на зростання ВВП можуть виявитись передчасними і перебільшеними.

 Сергій Коротаєвський, «Раліо-Ера» ФМ.

Джерело: Ера Медіа
2017-03-20 12:22:05
Loading...


Європарламент схвалив надання безвізу Україні. Чи потрібен він Вам?
Голосувати