За тиждень у Маріуполі закрили 500 підприємств

У Маріуполі за перший робочий тиждень нового року закрили близько 500 приватних підприємств. Малий бізнес згортає діяльність через підвищення єдиного соціального внеску, повідомляє MRPL.CITY.

"Єдиний соціальний внесок сплачують від мінімальної зарплати. Оскільки з 1 січня її розмір становитиме 3200 гривень, то відповідно, на 22 проценти збільшують соціальний внесок, тепер платити необхідно 704 гривні. Перша група спрощенців платитиме половину цієї суми - це 352 гривень", - уточнила головний інспектор відділу організації роботи податкової служби Маріуполя Людмила Ясенова.

За даними податківців, у Маріуполі зареєстрували близько 13 тис. фізосіб-підприємців. З них майже 8 тис. платять єдиний соціальний внесок. За 6 робочих днів бізнес згорнули майже 500 з них. Але фахівці стверджують, що закриваються ті, хто стоїть на обліку, але не діє.

"За результатами аналізу, на закриття СПД подали ті підприємці, які діяльністю не займалися і податків не сплачували. Тому на надходження до міського бюджету це ніяк не вплине. У зв'язку зі змінами до законодавчих актів України розчистять для нашої служби базу оподаткування. Тобто, на обліку стоятимуть платники, які здійснюють діяльність і платять податки до бюджету", - розповіла начальник управління податкових зборів із фізичних осіб маріупольської податкової інспекції Ольга Тарасенко.

Незважаючи на пояснення фахівців фіскальної служби, підприємці запевняють: якщо податки не переглянуть ще раз на законодавчому рівні, це загрожує вимиранню малого і середнього бізнесу в країні.

Джерело: Gazeta.ua
2017-01-12 12:29:12
Loading...


Європарламент схвалив надання безвізу Україні. Чи потрібен він Вам?
Голосувати