Депутат нагадала про "прострочене зобов'язання" перед МВФ

Податкова міліція з 1 січня перебуває поза законом через помилку. Тому потрібно ухвалити закон про фінансову поліцію.

Про це у Facebook написала народний депутат від "Самопомочі" Тетяна Острікова.

Відповідний розділ ХVІІІ-2 "Податкова міліція" виключений з Податкового кодексу, що набуло чинності з Нового року, зауважила парламентарій.

"Планувалося, що норма про ліквідацію податкової міліції набуде чинності разом з новим законом про створення фінансової поліції, ймовірність прийняття якого цим складом Ради близька до нуля", - зауважила вона.

Але в законопроекті змінили номер пункту про податкову міліцію, а в перехідних положеннях щодо терміну вступу в силу відповідних норм, номер змінити забули.

"Виходить, що пункт 134 про виключення з Податкового кодексу розділу ХVІІІ - 2 "Податкова міліція" набрав чинності", - продовжила вона.

"Це означає, що зараз немає правових підстав для діяльності податкової міліції, у неї немає законних прав та визначених законом повноважень. Однак, і сам орган в установленому порядку, відповідно до закону, не ліквідований, правонаступник його не визначений, кримінальні провадження, справи та документи нікому не передані, підслідність злочинів в КПК, зокрема про ухилення від сплати податків, залишилася за податковою міліцією", - пояснила депутат.

За словами Остікової, де-юре, правовий статус податкової міліціі наразі – "поза законом". Де-факто, вона не ліквідована, співробітники не звільнені, провадження не передані, продовжує свою діяльність.

Депутат назвала варіант виходу із ситуації.

"Якщо з Божою поміччю сталася така "прикра" помилочка, треба використати момент для розгляду та ухвалення нового закону про створення фінансової поліції. Це до речі і на виконання Коаліційної угоди, і перед МВФ вже прострочене зобовязання. І законопроект відповідний номер 4228 про фінансову поліцію вже давно підготовлено і внесено в парламент", - резюмувала вона.

Джерело: Gazeta.ua
2017-01-11 12:17:02
Loading...


Вимкнення телеканалу "Ера" з ефіру - це:
Голосувати