Конкульт: Різдвяний концерт ансамблю "Божичі". У Гамбурзі відкрилася помпезна філармонія на Ельбі

11.01.2017 17:55

Про новини зі світу культурно-мистецького життя - у програмі «Конвеєр культури»

 

12 січня у Національній філармонії України відбудеться Різдвяний концерт від ансамблю української аутентичної музики «Божичі». Якими  музичними композиціями радуватимуть відвідувачів? – розповідає один із керівників  колективу Ілля Фетисов..

Окрім дитячого фольклорного ансамблю «Райгородок», у Різдвяному концерті також візьмуть участь учасники Школи танців ансамблю «Божичі» та автентичний барабанщик з Київщини Валентин Давиденко...

15-річна українка Соломія Лук'янець стала володаркою Гран-прі Міжнародного пісенного конкурсу «Тріумф мистецтв» у Королівській консерваторії Брюсселя. Вона підкорила серця суддів бездоганним вокалом і виграла переможний кубок.

На конкурсі у Брюсселі Соломія виконала відому українську пісню Володимира Верменича «Чорнобривці» на вірші Миколи Сингаївського, а також арію ляльки Олімпії з опери Жака Оффенбаха «Казки Гофмана».

Про саму переможницю зазначу, Соломія Лук’янець – музикант у четвертому поколінні. Її прадід, Євген Блінов, – академік і народний артист; її дідусь, Олександр Блінов, – соліст опери і професор Музичної академії; тато і мама – Андрій Лук'янець і Альона Блінова – музиканти. Ну, а її тітка (по батьковій лінії) – знаменита українська оперна співачка Вікторія Лук'янець. Тому не дивно, що, виконуючи «Чорнобривці» у Брюсселі, юна українська співачка довела європейців до сліз. 

У Гамбурзі відкрилася помпезна філармонія на Ельбі! Споруду зі скляним хвилеподібним куполом висотою 110 м зводили 10 років, замість запланованих двох. За цей час її вартість зросла від 77 млн до 789 млн євро.

 «Філармонія на Ельбі має затвердити перевтілення Гамбурга з портового міста на сучасний культурний центр світового рівня. А також увійти до десятки найкращих світових оперних залів. Поряд із концертними залами Діснея в Лос-Анджелесі та Карнеґі-Холу в Нью-Йорку», – зазначив мер Гамбурга Олаф Шольц.

Концепцію філармонії «як культурного маяка для всіх громадян» розробив місцевий архітектор Олександр Жерар. «Корабель-айсберг» спроектувало одне з швейцарських агентств – володарі найпрестижнішої премії у світі з архітектури Pritzker Architecture Prize. Такий «корабель» націлений назустріч мистецтву й морю. Його творці прагнули, щоб скляний фасад хвилястої форми був схожий на величезний кристал. Відзеркалював небо, воду і місто».

Гамбург – друге за величиною місто Німеччини. Тут розташовані 45 театрів та 60 музеїв. Саме в Гамбургу 1678 року відкрили перший у світі громадський оперний театр. Він називався Театр на Гусячому ринку. До цього європейські театри були придворними.

Джерело: Ера Медіа
2017-01-12 09:55:18
Loading...


Європарламент схвалив надання безвізу Україні. Чи потрібен він Вам?
Голосувати