Експерти пояснили "Радіо-Ера", чому Україну чекає демографічна яма

02.08.2016 18:34

Різкий демографічний спад очікує на українців уже в цьому році. Демографи пов’язують такі зміни насамперед зі зменшенням народжуваності через збройний конфлікт на Донбасі, а також із спільною для усіх європейців тенденцією до старіння. Що загрожує інституту сім’ї -  з’ясовувала Анастасія Бродзянська

Графіки, що ілюструють появу маленьких українців на світ, різко падають вниз за пару років після кризових ситуацій та стрімко повзуть догори після відносної стабілізації ситуації в країні. Відлуння війни дасться взнаки уже впродовж цього року – за прогнозами спеціалістів Українського інституту дослідження екстремізму, на нас чекає так звана демографічна яма. Богдан Петренко, заступник директора інституту називає 3 основні причини.

Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень пояснює – теза про вплив економічних чинників не втілюється на 100 відсотків в Україні. Тут важливо врахувати і соціальні особливості. Забобонні українці неохоче одружуються у високосні роки, тому і в наступні 2 роки дітей з’являється менше, особливо первістків. Як показує практика, незаможні сім’ї мають більше дітей – через меншу соціальну активність жінки або ж через соціальні виплати від держави. Втім, які б не були причини, наслідків все рівно не уникнути.

Відлуння війни може мати невідворотній вплив на інститут сім’ї. Зокрема, відкладення рішення народити дитину може ніколи не втілитись в життя, а звикання до насилля у суспільстві може перенести його у наші будинки, говорить Богдан Петренко .

Загальні настрої в країні, невпевненість у завтрашньому дні стримують молодь від створення сімей. А одружених українців, навпаки - штовхають на компроміси у кризових ситуаціях. Демографи констатують – українці шукають безпечну зону у родинному колі. А тому державну політику варто спрямувати на відновлення сімейних цінностей. Це хоча і не вирішить повністю демографічну проблему, але пригальмує її прогрес. Анастасія Бродзянська, Радіо-Ера Фм.

Джерело: Ера Медіа
2016-08-02 19:19:17
Loading...


Європарламент схвалив надання безвізу Україні. Чи потрібен він Вам?
Голосувати