Прокуратура Криму шукає свідків депортації кримських татар. Про перспективи рослідування "Радіо-Ера"

18.05.2016 13:20

Триває досудове розслідування у кримінальному проваджені за фактом насильницького переселення кримськотатарського народу у 1944-му році. Чи можливо притягти до відповідальності винних у геноциді кримських татар, розбиралася Тетяна Навроцька.

 

Протягом 18-го – 20-го травня 1944-го року з Криму було депортовано близько двохсот тисяч кримських татар. В Інституті демографії та соціальних досліджень імені Василя Птухи дослідили, що втрати через надсмертність під час депортації кримських татар у відсотковому відношенні фактично дорівнюють втратам кримськотатарського народу в період Другої світової війни. Говорить Олександр Гладун, заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень.

 

 

Гладун \practice\Навроцкая\17-05-2016

 

Тим часом прокуратура Автономної Республіки Крим уже проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо геноциду кримськотатарського народу. Говорить Петро Коваленко, заступник прокурора Криму.

 

Коваленко\practice\Навроцкая\17-05-2016

 

Втім, провести розслідування непросто, адже значна частина матеріалів справи залишилася на окупованому півострові, говорить Юрій Тринчук, старший слідчий в ОВС ( ЩО ЦЕ?)  слідчого відділу прокуратури Криму.

 

Тринчук\practice\Навроцкая\17-05-2016

 

в інших країнах Подібні справи доводилися до завершення. Так, до прикладу в Польщі довели випадки катування та розстрілу поляків на території України. Директор Центру досліджень міжнародних відносин Микола Капітоненко переконаний: довести факт геноциду цілком можливо.

 

Микола\practice\Навроцкая\17-05-2016

 

Більше того, політолог Олександр Палій зауважує: і нині можна знайти виконавців насильницького виселення кримських татар.

 

Палій 1\practice\Навроцкая\17-05-2016

 

А от експерт реанімаційного пакету реформ Ярослав Юрчишин зауважує:

розслідування справи - це символічний крок, хоча й дуже важливий.

 

Ярослав\practice\Навроцкая\17-05-2016

 

Уже найближчим часом прокуратура автономної республіки Крим направить міжнародні правові доручення до правоохоронних органів Росії, Туркменістану, Казахстану та Узбекистану для отримання архівних матеріалів стосовно депортації кримських татар. Тетяна Навроцька, «Радіо-Ера» ФМ.

 

Джерело: Ера Медіа
2016-05-18 14:00:19
Loading...


Європарламент схвалив надання безвізу Україні. Чи потрібен він Вам?
Голосувати